• Частота оновлення
 • Час відгуку
 • IPS
 • 100% sRGB
 • 100% DCI-P3
 • 100% Adobe RGB
 • Широкий динамічний діапазон (HDR)
 • Панелі з тонкими рамками
 • ROG ScreenPad™ Plus
 • Adaptive-Sync
 • Pantone Validated
 • Історія
Технології майбутнього в дисплеях ігрових ноутбуків
Технології
Історія
Подолання бар’єру в 60 Гц
Лідерство у впровадженні панелей 120 Гц
Запуск 144 Гц
Прискорення галузі
На повній швидкості
Зменшення товщини панелей
Додай динаміки!
Візуалізація справжніх кольорів
Новий рівень кіберспорту – 240 Гц
Перевага над настільними ПК – частота 300 Гц
Швидкий дисплей у компактному корпусі
Ноутбук із двома дисплеями
Баланс плавності та точності
Незабаром
На головну
Частота оновлення
Частота оновлення визначає, з якою частотою на екран дисплея виводиться повністю новий кадр.
По суті, частота оновлення описує швидкість, з якою дисплей оновлює інформацію на нову. Зазвичай вона виражається в Гц або циклах оновлення на секунду, зокрема визначаючи кількість видимих кадрів на секунду.

Частота оновлення в більшості стандартних дисплеїв обмежена значенням у 60 Гц. Це означає, що зображення відтворюється зі швидкістю 60 кадрів на секунду. У панелях ігрових ноутбуків частота оновлення щонайменше в два рази вище й становить 120 Гц. При цьому ви бачите 120 кадрів на секунду.

Робота панелі залежить від графічного процесора, що створює ці кадри, але сучасні графічні процесори можуть легко видавати тризначну кадрову частоту. У поєднанні з дисплеями, що мають високу частоту кадрів, вони додають ігровому процесу плавність і швидкість реакції.
Час відгуку
Час відгуку означає час зміни кольору окремими пікселями.
Час відгуку дисплея показує швидкість реакції окремих пікселів на отримання нової інформації. Як правило, для цього використовується значення GtG, що визначає швидкість переходу між різними відтінками сірого.

Виробники дисплеїв часто по-різному вимірюють час відгуку. Щоб забезпечити більш точну оцінку, ROG тестує час відгуку в діапазоні різних переходів для кожного компонента червоного, зеленого й синього пікселів. Час відгуку GtG, який публікується у специфікації, є середнім значенням цих вимірювань.

При високому часу відгуку часто з’являються розмиття й двоїння, що залишає видимий слід за рухомими об’єктами, особливо в динамічних іграх. При низькому часу відгуку підвищується чіткість зображення, поліпшується ефективність відстеження цілі й точність дій гравця.
IPS
IPS (In-Plane Switching, планарна комутація) – тип технології виготовлення панелей, при якому використовується паралельна структура кристалів.
Ранні моделі дисплеїв для ноутбуків створювалися на базі технології нематичних рідких кристалів (TN), що обертають світловий промінь під кутом 90° при проходженні через рідкокристалічну структуру. При подачі напруги структура розкручується у вертикальному напрямку, блокуючи світло. Оптичні властивості кристалів залежать від орієнтації, а це призводить до небажаних змін кольору та яскравості під різними кутами огляду.

IPS-дисплеї та дисплеї IPS-класу були створені для усунення недоліків технології TN. Вони мають рідкокристалічну структуру, що зберігає горизонтальне положення у стані ввімкнення та вимкнення. Коли подається напруга, кристали обертаються на 90° в тій же площині, що й панель, пропускаючи світло. Ця технологія відображення дозволяє відтворювати насичені кольори з високою точністю під різними кутами огляду.
100% sRGB
sRGB – колірний простір, який часто використовується для цифрових матеріалів. 100% sRGB означає здатність відтворювати всі кольори в цьому діапазоні.
Колірна палітра sRGB була створено в 1996 році для визначення загального діапазону кольорів, які можуть відтворюватися моніторами, принтерами та цифровими платформами.

Незважаючи на те, що існують нові колірні простори, що охоплюють більш широкий спектр кольорів для певних цілей, sRGB залишається одним із найбільш поширених у цифровому просторі.
100% DCI-P3
DCI-P3 – розширений колірний простір, який часто використовується в кіновиробництві. 100% DCI-P3 означає здатність відтворювати всі кольори в цьому діапазоні.
Digital Cinema Initiatives (DCI) – це асоціація кінематографічних компаній, які створили власний колірний простір, щоб регламентувати діяльність у рамках професійної кіноіндустрії.

DCI-P3 охоплює широкий спектр відтінків, набагато ширше колірного простору sRGB. І хоча DCI-P3 не відрізняється такою глибиною відтінків зеленого, як Adobe RGB, в ньому більше червоних і жовтих відтінків.
100% Adobe RGB
Adobe RGB – розширений колірний простір, призначений для перетворення в стандарт CMYK, який використовується професійними принтерами. 100% Adobe RGB означає здатність відтворювати всі кольори в цьому діапазоні.
Компанією Adobe було створено власний колірний простір із більш широкою гамою кольорів, ніж у стандарті sRGB. Зокрема, в Adobe RGB більше відтінків зеленого й блакитного кольорів. Він широко використовується у програмах Adobe фахівцями творчих професій з усього світу.

Adobe RGB особливо добре підходить для друкованих носіїв, оскільки цей простір охоплює стандарт CMYK (блакитний, пурпурний, жовтий і чорний), який використовується професійними принтерами.
Широкий динамічний діапазон (HDR)
Широкий динамічний діапазон (HDR) описує здатність дисплея розширювати колірний спектр і контрастність для більш реалістичного відображення.
HDR використовується для опису дисплеїв, здатних відтворювати більш широкий діапазон контрастності й кольору в порівнянні зі звичайними відеоформатами.

Звичайні стандарти відео передають дані освітленості й кольору на підставі специфікацій, розроблених для старішої технології. Сучасні дисплеї здатні відтворювати більш яскраві відтінки білого, глибокі відтінки чорного й більш широку палітру кольорів. Крім того, вони мають більш детальне керування за рахунок підвищеної розрядності кольору, що забезпечує плавність переходів і локальне затемнення підсвічування, що забезпечує підвищену контрастність.

Існують декілька стандартів HDR з різними вимогами щодо яскравості, контрастності й колірної палітри, які відрізняються від тих, що може відтворити дисплей. Ігри та інший контент повинні бути адаптовані до конкретного стандарту HDR для використання всіх переваг розширеного динамічного діапазону.
Панелі з тонкими рамками
Панелі з тонкими рамками підсилюють ефект занурення та зменшують фізичні розміри системи.
Щоб забезпечити підсилений ефект занурення, ROG обрамляє дисплеї надтонкими рамками. Така конструкція ноутбуків відзначається високим співвідношенням розмірів екрана до корпусу та дозволяє користувачеві менше відволікатися й сильніше концентруватися на тому, що відбувається на екрані. Більш тонкі рамки панелей означають менші габарити, що дозволяє вміщати дисплеї більшого розміру в менші корпуси. Саме тому нові ноутбуки завжди зручно брати із собою.
ROG ScreenPad™ Plus
ROG ScreenPad Plus – великий додатковий сенсорний дисплей, убудований в окремі ігрові ноутбуки ROG.
Інший ноутбук
ROG Zephyrus Duo 15
Маючи розмір у 14,1 дюйма, ROG ScreenPad Plus – найбільший із додаткових дисплеїв, убудованих в ігрові ноутбуки. Його інтуїтивний сенсорний екран бездоганно працює з основним дисплеєм, забезпечуючи простір для ігор, створення контенту, одночасного виконання декількох завдань і багатьох інших цілей.

Додаткова область дозволяє зберігати важливі команди та інструменти в полі зору, перетворюючи основний екран на широке полотно для творчості та розваг. А за допомогою супутніх програм ви зможете створювати групи завдань і зберігати найкращі варіанти розміщення вікон додатків для різних сценаріїв.
Adaptive-Sync
Технологія Adaptive-Sync (адаптивна синхронізація) дозволяє дисплею змінювати частоту оновлення в залежності від частоти виведення кадрів графічним процесором. Ігрова продуктивність постійно змінюються в залежності від типу гри та того, що відбувається на сцені. Більшість дисплеїв оновлюються з постійною частотою. Це стає проблемою, якщо нові кадри не готові в потрібний час.

Функція Adaptive-Sync динамічно регулює частоту оновлення зображення на дисплеї відповідно до частоти кадрів графічного процесора. Постійне узгодження передачі кадрів усуває візуальні розриви, здатні зруйнувати ефект занурення. Крім того, зменшуються переривання й затримки введення, що заважають грі.

Синхронізована передача кадрів також відома як технологія змінної частоти оновлення. Adaptive-Sync – це реалізація на базі стандарту DisplayPort.
Pantone® Validated
Дисплеям Pantone® Validated гарантована точність передачі кольору, яка відповідає всесвітньо визнаній палітрі Pantone.
До калібрування Pantone
Після калібрування Pantone
Pantone LLC – відома компанія, яка стала відомою створенням системи підбору кольору Pantone (PMS). PMS – запатентований колірний простір, який часто використовується в області графічного дизайну, моди, друку, промислового виробництва та інших сферах. Він забезпечує точність кольорів між цифровими й фізичними носіями та різними матеріалами.

Сертифікат Pantone® Validated видається дисплеям, що пройшли перевірку на відтворення кольору з чудовою точністю за всесвітньо визнаною системою підбору кольору Pantone.